Energie minerálů a "kamenů"

Web netradiční, ale seriózní

K) Jak dlouho nechat kámen "léčebně" působit?

Rozcestník témat a oblastí.

Kdo tzv. Vesmírnou energii nevnímá, zkuste začít s pěti minutami, druhý týden s deseti, pár dní zůstaňte u těch deseti minut a pozorujte, co se děje. Spíte dobře? Nebolí hlava? Neobjevila se nějaká jiná nepříznivá reakce? Pokud je vše OK, zkuste čas postupně prodlužovat.

Obvykle se tak začátečník seznámí s kamenem, který je pro něj základní, určující, tak trochu se stane i jeho oblíbenec. Nazýván také bývá kámen dominantní.

Postupně pak je možné dál poznávat další minerály, jako tzv. kameny doplňkové, které už působí dejme tomu na konkrétní aktuální problém. Ty se mohou průběžně měnit, každý den, ne-li hodinu, pak můžete potřebovat kámen jiný.

Je celkem možné, že to někdy přeženete, ale pokud vím, tak z nejhoršího Vás začne jen třeba bolet hlava, nebo nebudete moci usnout, což ale ještě není smrtelné. Máte-li zdravotní problémy, tak si je jen budete o to dýl kurýrovat.

O výraznějších problémech jsem se nikde nedočetl. Když u této meditace s kamenem náhodou usnete, nic se neděje, stanou se v životě i horší věci.

Lépe řečeno, pokud přitom usne muž, nic se neděje, protože, jestli to nevadí jeho manželce, že furt jen leží na gauči a "medituje", tak co to řešit . A pokud při tom usne žena, tak vůbec nechápu, kde na takové povalování bere čas .

xxx

Působení Vesmírné energie může přinášet, jak jsem již psal, mnohá překvapení a pokud budete "pracovat" s kameny, může se to u Vás také všelijak projevit. Pokud např. někdy nebudete moci spát a nebude Vám to nijak následující dny vadit, nepropadejte panice.

Organizmus vydrží nespat také týden (opakuji, týden), dva, tři i více a nemusí mu to nijak vadit, ani se nemusíte cítit ospale, prostě jen nespíte . Nevěříte? Věřte. Párkrát jsem to sám zažil...

Kdo vnímá tu energii, má to mnohem jednodušší. Možná. Stačí sledovat, co se ve Vás děje a podle reakce organizmu můžete postupy korigovat... A o tom to je... Bez koumání a bádání není pokroku, ale snadno se také lze dostat do průšvihu, proto jsem každého včas varoval.

Musíte "jenom" objevit signál v těle, který Vám oznámí, že nastal čas kamínek, držený v dlani, odložit na stolek... Jak snadné pro ty, co tu energii vnímají. Ostatní si pak "ve Vesmíru" mohou domluvit nějaký jednoznačný signál jiný, třeba to, že když nastane čas kamínek odložit, zakokrhá kohout...

Nesmíte být překvapeni, rozsah, jak dlouho kámen v rámci jedné seance "užívat", může být jen od několika minut po několik hodin (jako u reiki).

Mňo, takže ležíte, svíráte v ruce vyvolený kámen, podle Vaší vnímavosti se ve Vás "něco" buď v podobě zřetelných pocitů odehrává, nebo nevnímáte zcela nic. Kdo něco vnímá, má samozřejmě velkou výhodu, ale zdaleka není za vodou.

Vnímání energie kamene je jedna věc, případný "léčebný" efekt je věc druhá. U vnímavého jedince se také dá předpokládat nějaká konkrétnější odezva. Můžete se začít cítit lépe, ale i hůře.

Kdo nic nevnímá, musí prostě věřit, že se "něco" děje, doporučuji si co nejpřesněji představovat, co se zrovna děje (např, že se do bolavého místa hrne spousta čerstvě okysličené krve, která ho silně prokrvuje, čímž dochází k rychlejšímu léčení. A podobně, dle charakteru obtíží.

Negativní pocity a reakce mohou znamenat jak varování před nevhodnou energií kamene, tak mohou být také známkou, že organizmus tak na dodávanou energii jenom reaguje. Jak to poznat? Neumím jednoznačně poradit... I proto je určitý stupeň znalostí a vědomostí o těchto věcech nutný.

O složitosti věcí zde popisovaných svědčí i to, že i v případě, že Vás vše brní, různě Vám kde co pulzuje a tepe, tak stále ještě nemusíte mít vyhráno. Pokud Vaším cílem není třeba právě to pulzování, které je docela příjemné...

Vaším cílem přece je být v pohodě, žít bez stresu a pokud možno být zdravý... Dosáhli jste tohoto cíle? Ano? Pak je vše v pořádku, ne-li, musíte zkoumat, hledat a vybírat správný kamínek dál, případně zkusit zcela jiné metody "léčení"...

Pomůže energie z minerálů vždy?

Každého si dovoluji upozornit, že pouhé používání sebekvalitnějších minerálů ještě neznamená, že Vám to pomůže od všech problémů a starostí, vůbec to nezaručuje výrazný efekt a někdy to dokonce nepomůže vůbec".

Myšlenkami lze zablokovat příjem energie kamene do organizmu, protože každá myšlenka představuje informaci, která se může stát pro vstup této energie nepřekonatelnou bariérou.

Účinek se samozřejmě zvyšuje, když člověk vědomě uzná sílu minerálů, protože tím vyjde jejich působení aktivně vstříc a pro příjem energie vytvoří vhodnější podmínky.

Některé minerály samotné slouží jako tzv. násobiče energie (doporučovány jsou např. minerály kalcit a hematit).

Další možností zvýšení účinku energie kamenů je současné využití několika alternativních léčitelských praktik.

Někdy nemusí být účinek energie patrný vůbec a nedá se tedy ani poznat, zda minerál pomohl, nebo ne. Pro nastolení klidu a pohody, případně až k získání úplného uzdravení, totiž jen samotné držení minerálů a přijímání energie z nich nestačí.

Je potřeba ke všemu přistupovat komplexněji, přičemž základem všeho je zejména změna myšlení, jakož i změna přístupu k životu.

Změnit je třeba také názory, postoje, modely chování, vztahy k jiným i sobě atd. To bych ale musel zabrousit až do etikoterapie a do dalších podobných alternativních "terapií" a na to zde není prostor. Máme ale na české scéně dost znalců, kteří se tím zabývají a není problém se k tomu spoustu věcí dozvědět.

V případě, že energie z kamene při léčení nepomůže, může za to prý tzv. karma a "karmický dluh"...

Podle mého názoru je takové vysvětlení docela možné, ale jestli je i pravdivé, to tedy opravdu nevím, ale pro jistotu se vždy chovám tak, abych si karmu nijak moc nepohoršil a pokud možno odčinil i případné hříchy z minulosti.

Jak poznat, kdy "kámen" již dál nepoužívat?

Jóóó, holky a kluci ušatí , ani zde není jednoznačná odpověď.

Kdo používá kyvadélko, má velkou výhodu, odpověď zná relativně hned, ostatní se musí spoléhat pouze na to, že jejich oblíbenec například pukne, zakalí se, změní barvu apod., jinak jste bez šance něco poznat.

Dosti "exotický" je další způsob, jak to poznáte, a to je to, že kámen se Vám ztratí. Sám jsem to zažil několikrát - jednoduše jsem nějaký kámen nebyl schopen třeba i půl roku nalézt a pak najednou otevřu šuplík a on si tam, ten kluk ušatá, lážo plážo "válil šunky"...

Stalo se mi také, že jsem jeden ztratil v areálu podniku cestou na oběd... V jídelně jsem zjistil, že ho nemám, a tak jsem cestou zpět koukal na chodník, jestli ho přece jenom "náhodou" nenajdu. Moc jsem v to nedoufal, na oděd tudy chodí desítky, až stovky lidí... A ejhle tuť, spatřil jsem ho! Ležel na zemi, hezkou stranou nahoru, což byl opravdu zázrak, že si ho nikdo nevšiml.


Rozcestník témat a oblastí.


Informace

Nabídka služeb

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.