Energie minerálů a "kamenů"

Web netradiční, ale seriózní

C) Energie z minerálů a "kamenů" má spoustu výhod

Rozcestník témat a oblastí.

Energie je z "kamenů" snadno přístupná a současně i ve vhodné formě pro člověka (minerál je tedy ideální zásobárnou Vesmírné energie). Nemusíte při tom řešit, zda je morální odebírat energii z nějakého živého organizmu, třeba svého pejska, morčete, nebo z oblíbeného stromu na zahradě.

Dá se říci, že minerály a drahé kameny jsou stvořeny jen pro člověka, protože přímo je využitelná např. pro zvěř snad jen sůl kamenná, kterou olizují, nebo některé rozpustné minerály, tvořící svým hromaděním v zemi hnojivo, které dodá živiny krmivu pro zvířata apod.

Silou svého působení jsou minerály přirovnávány k účinku bylinek, takže se doslova jejich vzájemné spolupůsobení nabízí, stejně tak jsou k nim často jako doprovodná alternativní léčba využívány Bachovy květinové esence.

 • dají se dobře energeticky čistit (= hlavní výhoda)
 • dají se tím pádem vícenásobně využít
 • jsou lehce k sehnání
 • jsou relativně levné
 • jsou často značně estetické
 • lze je půjčovat, darovat
 • snesou i méně šetrné zacházení
 • dají se nosit na těle či v tašce
 • nekazí se, neplesniví
 • nenežerou je moli
 • nemusejí se krmit
 • nemusejí se venčit
 • ...ale starat se o ně musíte také!

Minerály prý Vesmírnou energii pohlcují, transformují, odráží i vyzařují, jsou rovněž jakýmsi katalyzátorem, který urychluje vstřebávání této energie do organizmu, umí zpracovat i potlačené a nerozřešené mentální problémy apod.

Těžko posoudit, fakt ale je, že bez křemene by všechny tzv. digitální hodinky byly pro kočku (třeba jako obojek ).

Může mít energie z minerálů a "kamenů" i negativní účinek?

Osobně sice nemám žádné zkušenosti, že by minerály měly i negativní účinek, ale již z hlediska všech informací, které v tomto směru mám, by za určitých okolností tomu tak být mohlo.

Minerály totiž do sebe z okolí stahují energie, které potom mohou ze sebe vyzařovat, takže, pokud v přírodě leží v místě negativní zóny, tak se dá celkem předpokládat, že pak nijak pozitivně vyzařovat nebudou, stejně tak do sebe natáhnou kde jakou energii při jejich dalším transportu a zpracování, takže i z tohoto důvodu mohou vysílat nějaké energie lidem nevhodné.

Jen bych zde rád poukázal na jednu věc. V této "branži" neexistuje přesná hranice mezi tím, co je dobré a špatné, co je vhodné a nevhodné, užitečné a škodlivé, pozitivní a negativní apod.

Neslyšel jsem, ani nečetl, že by minerál svojí energií způsobil nějakou vážnou újmu na zdraví, ale je jasné, že ani případná pouhá bolest hlavy, nebo celonoční nespavost při jejich nevhodném použití, není nic příjemného, takže platí, že alespoň základní znalosti je o jejich účincích nutno mít.

Bude Vás třeba bolet v krku a chystáte se na víkend jet s kamarády lyžovat. Použijete kámen, aby Vás přestalo bolet v krku a ráno zjistíte, že Vás bolí v krku ještě více a máte navíc šílenou migrénu... Budete se samozřejmě domnívat, že účinek kamene byl negativní...

Jenomže ono se stane, že auto kamarádů, se kterými jste chtěli jet, se vybouralo a došlo k nějakým zraněním, ne-li k horším věcem... Stále ještě se budete domnívat, že účinek kamene byl jednoznačně negativní?

Zcela určitě se totiž nedá spolehnout na to, že silnou energii vyzařují pouze zcela kvalitní a čiré kameny. Sám mám doma několik takových, které by soutěž Miss kámen rozhodně nevyhrály, ale "září" o sto šest... Takže můžete mít jen obyčejný kámen, který ale je dosti silný a dlouhodobá expozice jeho energií Vám může nějak vadit.

O tom ještě bude řeč.

Jak takový přírodní VIP energetický zářič tedy poznat? Těžko. Kdo tu energii přímo nevnímá, nemá šanci to na těch minerálech a kamenech poznat pouhým pohledem. Např. některé meteority vyzařují až abnormálně, jiné jen tak nějak normálně . No, a vyznejte se v tom.

Na vině by možná také mohlo být, že i stejné minerály a "kameny" z různých nalezišť mohou mít trošku odlišné chemické složení, obsah některých prvků může kolísat, a to by mohlo na jejich vyzařování vliv mít, ale podle mého není tento faktor nijak výrazný.


Rozcestník témat a oblastí.


Na začátek této stránky


Informace

Nabídka služeb

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.