Energie minerálů a "kamenů"

Web netradiční, ale seriózní

I) Záleží na tvaru a opracování minerálu či kamene?

Rozcestník témat a oblastí.

Každý přírodní kámen vyzařuje energii, to už mi snad věří stále více lidí, ale vyvstává otázka: "Mění se nějakým opracováním kamene toto vyzařování?" Je jedno, zda k "lepšímu", nebo "horšímu", jde o princip.

Domnívám se, že zda je minerál nějak opracovaný, nebo ne, není rozhodující, je ale možné diskutovat o tom, co vše (a jak) vyzařování kamenů, jejich opracováním, ovlivňuje.

Věřil bych spíš tomu, že nejvíce záleží na tom, za jakých podmínek byl kámen broušen, v jakém prostředí, za jakým cílem, jaké byly aktuální myšlenky a emoce brusiče atd., případně na tom, odkud původní surovina pochází.

To, kde byl minerál nalezen, je podle mne na jeho vyzařování energie rozhodující, protože z deseti růženínů z jedné lokality může každý vyzařovat jinak. Informace o tom, že pokud leží např. v místě, kde je geopatogenní zóna, nemůžete očekávat, že bude vhodný bez ošetření třeba léčení, tu již zazněla.

Podle mého dost záleží, kdo a za jakých podmínek příslušný kámen brousil, nebo nějak jinak zpracovával. Existují např. lidé, kteří umí vlastnoručně namalovat energii vyzařující obrázek, tak zcela určitě půjde "energeticky" ovlivnit i broušený kámen.

O tvarech kamenů podle účelu použití také již bylo hovořeno v kapitole o výběru kamene, jen připomenu, že pro relaxaci, kdy budete ležet s kamenem na břiše, nebo pro jeho nošení v kabelce, je vhodnější kámen plochý, pro držení v dlani je nejlepší si ten nejvhodnější hmatem vybrat.

Masírování ohlazeným minerálem má tu výhodu, že kromě energie kamene na Vás působí i energie maséra. Z tohoto důvodu někdo doporučuje nechat se masírovat raději osobou druhého pohlaví. To zastávám i já .

Ženský, nepotřebujete namasírovat krk, nebo záda? Případně dle domluvy... Nabízím "výměnný obchod", u kterého oba ušetříme na daních...

K masáži ohlazeným kamenem má dost blízko akupresura. K té lze využít jak vhodný přírodní špičatý krystal, tak různé opracované tyčinky s oblým koncem.

Kromě využití energie minerálu, energie maséra a samotného tlaku na akupresurní bod se v případě krystalu s hrotem dosti výrazně projevuje soustředěný tok energie z jeho hrotu. Pozor! Tu energii můžete vnímat tak intenzivně, že to může i bolet, a to myslím docela vážně.

Pro odčerpání přebytečné energie z organizmu (např. u zánětů) se dají s úspěchem využívat např. krystaly minerálů, které svojí základnou energii do sebe vtahují a ze špičky ji vyzařují, ale také třeba jen jakékoliv kyvadélko, které jednoduchým způsobem dokáže totéž.

Speciální význam a využití prý mají např. valounky s přirozeným otvorem, které se dají nalézt většinou na mořském břehu. Tomu bych věřil, energie oceánu je (skoro) neomezená a pokud ten oblázek leží mimo hlavní turistické pláže, má čas se dobře nabít.

Je to ale těžké, kdo energie nevnímá, ten má mizivou šanci takový vyzařující kámen mezi statisíci dalších poznat. Berte zkrátka všechny ty s otvorem, co kdyby ...


Pokud pominu vlastní sběr minerálů, dá se v dnešní době bez problému sehnat skoro cokoliv. Základní přírodní formy, které existují, jsou minerál kusový, krystal, drúza a geoda, leštěním pak vznikají kameny tromlované (tamblované), .

Pokud preferujete 100% kvalitu, hlídejte si, aby hrot nebyl uražený, což často bývá. Také se najdou prodejci, kteří ulomený krystal jednoduše zase slepí, korále z lapis lazuli mohou obarvit lem rukávu košile na modro... Vše vlastní zkušenost.

Dají se také sehnat různé speciálně broušené léčitelské pomůcky, jako kamenná "mýdla", koule, vajíčka (tzv. rorátní), různé masážní a akupresurní tyčky, kyvadla, na ideální tvar dobrušované krystaly apod.

Jejich energetické vyzařování podle mého není na tvaru ani na opracování nijak výrazněji závislé, protože jde o strojní hromadnou výrobu. Kde je vybroušen ostrý hrot, tak tam potom také ostřeji vystupuje i energie. Jinak platí vše výše psané.

Specialitou jsou kamenné pyramidy (např. křišťál, šungit), - nutná prý je přesnost jak tvarová, tak i při jejich umístění vůči světovým stranám. Zda to je nutné a jestli to účinek vyzařování zvyšuje, nevím.

Největší energii v sobě mají přírodní krystaly - můžete si zkusit (opatrně u těch, kteří vnímají energie, což prý je pouze pár procent populace) vzít do ruky krystal špičkou ven (držet ho jako křídu u tabule) a přejíždět s ním nad dlaní příjmové ruky, nebo, ti sportovněji založení, přes chodidlo.

Na chodidlech je totiž také vedlejší čakra, skrze ni odchází např. nepotřebná, nebo nadbytečná energie do země.


Rozcestník témat a oblastí.


Na začátek této stránky


Informace

Nabídka služeb

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.