Energie minerálů a "kamenů"

Web netradiční, ale seriózní

E) Jak poznat kámen pro nás vhodný.

Rozcestník témat a oblastí.

Jednodušší situaci mají ti, kteří Vesmírnou energii vnímají vlastním tělem, nebo mají nějaké ezoterické znalosti. Možné způsoby jsou zhruba následující:

a) Nejlepší jsou kyvadlo, nebo virgulka - jsou to nejrychlejší a nejvýraznější indikátory. Kdo to s nimi neumíte, nezoufejte, to se lze naučit, jestli to myslíte s ezoterikou vážně. Pokud Vás ale zajímají jen čísla tažená v loterii příští týden, nemusíte se s tím vůbec zabývat, na takové blbinky kyvadlo ani nehne nití...

b) Zkuste dát minerály na stůl a přejíždět nad nimi dlaní - měl by se vždy objevit nějaký příjemný pocit (teplo, brnění). Je to oblíbená radovánka dětí, přejíždět nad kamínky dlaní a povídat si s nimi prostřednictvím svých vjemů a pocitů.

Projevy, jako jsou chlad, pichlavé pálení by Vás měli varovat, že lepší bude hledat kamenného kamaráda jiného, to berte jako vrčení psa s vyceněnými zuby.

c) Někomu stačí podržet minerál chvilku v dlani: kdekoli v těle se Vám může objevit teplo, brnění, tlak, cukání, ale i pálení, svírání až křeče a pod. nepříjemné pocity. Význam těchto signálů si ale musíte někdy předem natrénovat sami, jsou velice individuální.

xxx

Kdo tuto energii nevnímá, má to samozřejmě složitější. Vybírat si kámen podle znamení zvěrokruhu, to už jsem někde psal, nepovažuji za směrodatné, pro mne jsou základním kamenem ty tzv. čakry a k nim přiřazené barvy.

Často se doporučuje výběr kamene pomocí intuice... Abych byl upřímný, moc bych na něco takového u lidí, kteří tu energii nevnímají, nespoléhal, čekat, až Vás kámen nějak osloví, by se mohlo protáhnout.

Koukněte do peněženky a podle množství "intuicí" v ní obsažené se rozhodujte... Kamínky běžné kvality jsou celkem levné a pokud máte na krabičku cigaret denně, nemáte co řešit. Podle barev, přiřazených k čakrám si jen vyberete barvu kamínku a máte vybráno.

Raději si spíše předem ujasněte, pro jaký účel kamínek nejvíce potřebujete: pokud si ho budete dávat u relaxace vleže na břicho, nebo nosit v kabelce, je lepší kámen plochý.

Pokud kámen budete chtít jen držet a žmoulat v ruce, je dobré si ho nejdříve podržet a vyzkoušet, jak do dlaně padne, protože ani některé ohlazené (tromlované, tamblované) kameny do sevřené dlaně moc dobře nesednou.

Kdo chce jen kamínek do vitrínky, nemusí nic z toho nahoře samozřejmě řešit, jen poznámka pro detailisty: až budete ten kamínek třeba na burze, nebo jarmarku kupovat, tak si ho zkusmo položte třeba na stůl a koukněte, co uvidíte...

Mohli byste se pak totiž divit, že ve vitrínce lze stabilně položit kámen jen tak, že nejkrásnější část je v takovém úhlu, že jako kdyby tam ani nebyla. A takových se prodává dosti velké procento. Pokud jsou nabízeny za nižší ceny, je to OK, ale vždy tomu tak být nemusí.

Sehnat se dá speciální plastelína, hmota, která pomůže správnou polohu kamene zajistit. Jo, pokud jde o život, tak nic z uvedeného neplatí a berte, co je.


Lze kupovat kamínky přes zásilkový obchod?

V kontextu výše napsaného se to sice jeví jako problematické, ale pokud si ve Vesmíru domluvíte, že se k Vám takto dostane kámen pro Vás opravdu vhodný, tak proč ne. Já osobně, pokud bych minerál chtěl využívat pro ezoterické, nebo léčebné účely, bych to udělal jen v nouzi nejvyšší.

Rozcestník témat a oblastí.


Na začátek této stránky


Informace

Nabídka služeb

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.