Energie minerálů a "kamenů"

Web netradiční, ale seriózní

J) Jak energii z minerálů získat a využívat?

Rozcestník témat a oblastí.

Kudy a jak energii přijímat? Existuje více možností: nechat se ovlivňovat kamenem položeným někde ve Vašem okolí, nosit ho při sobě, nebo ho cíleně někam na svém těle přikládat.

Pro znalce pak je určena informace, že to lze dělat i na dálku. Pro jakou variantu se rozhodnout? Podle okolností a podle času, který na "to" jste ochotni věnovat.

Nejrychleji se výsledek dostaví získáváním energie skrze čakry na Vašem těle, buď těmi v dlaních, které jsou k tomu docela dobře uzpůsobené, nebo kamínek přikládat vleže na některou z čaker hlavních, nebo se všemu více věnovat a nastudovat desítky dalších možných čaker vedlejších.

Nemůžete-li, nebo nehodláte-li se takovému konání moc věnovat, můžete kámen umístit v dosahu svého energetického pole, dá se ale jeho energií ovlivňovat i jen pohledem na něj, dokonce i jen pomyšlením na jeho kamennou výsost...

Kam s ním? Myšleno s minerálem, aby byl v dosahu lidského energetického pole. Žádná věda to není. Nosit v kapse, v kabelce, ve váčku na krku, přilepit na tělo leukoplastí, může to být náramek, přívěsek, náušnice apod.

Kámen lze vložit pod polštář (např. fialový ametyst), nebo dát do každého rohu postele jeden (např. růžový růženín), nebo do všech rohů místnosti (např. černý turmalín, zvaný skoryl), ale i rozestavět kolem domu, zahrady apod.

Často kladený dotaz, anýbrž FAQ, zda je nutné nosit kamínek přímo na těle, lze odpovědět následovně: nutné to není, ale je to lepší. Ještě lepší je, když si dáte kamínek přímo na tělo a k tomu posloucháte relaxační hudbu.

A ještě výhodnější je, když dáte kamínek přímo na tělo, k tomu posloucháte relaxační hudbu, popíjíte vhodný bylinkový čaj, zapalíte si k tomu aromalampu s vhodnou vůní a můžete se, pro uklidnění, koukat na něco zeleného, např. stokoruny .

A ještě lepší je, když k tomu všemu ani na sobě nemáte digitální hodinky, ve Vaší blízkosti není žádný větší zdroj elektromagnetického záření, sedíte v pozici lotosového květu, jazyk máte daný za horní zuby, prsty ruky tvoří vhodnou mudru, v duchu odříkáváte příslušnou mantru, místo na zelené bankovky zíráte na nějakou jantru atd...

Je to jasné, co mám na mysli? Začátečník, ale nejen on, si nošením kamínku přímo na těle přinejmenším zkrátí dobu, nutnou pro projevení účinku a ten se kombinací všech výše jmenovaných věcí zvyšuje a násobí.

Jak již bylo dříve řečeno, každý kámen má také svoji "dušičku" a aby Vám sloužil ještě lépe a radostněji, musíte k němu přistupovat jako k živému tvoru, nikdy nezapomínat prosit a děkovat...

Postup využití "léčebné" energie kamenů

Ideální je, zeptat se pomocí kyvadla, zda "Smím, mám a mohu energii z kamene přijmout a využít".

Pokud smíte, musíte o ni poprosit, tato prosba se pak stává spouštěčem celého procesu a současně zaručuje určitou dávku kontroly nad jeho průběhem a může také zvýšit účinnost celé procedury.

Pro další postup si vytvořte nějaký rituál, který Vám umožní jeho pravidelné opakování, zkuste třeba něco podobného, co popíši dále.

Berte minerály i sebe jako součást vesmíru: z vrcholku hlavy se napojte na energii vesmíru, ze základny páteře se uzemněte do centra Země a kolem sebe pro jistotu vytvořte kouli ochranného světla (bílou, růžovou, zelenou, zlatou...). Na barvě ani moc nezáleží, vhodná je ta, která Vám vyhovuje.

Nemusíte ani meditovat, ani relaxovat, stačí se posadit na židli, nehrbte záda, nekřižte nohy a zlehka kamínek držte v dlani. V levé, nebo pravé, to je potřeba vyzkoušet. U žen prý bývá příjmová ruka většinou pravá, vlivem těch jejich všelijakých cyklů se to prý ale mění, u mužů většinou levá.

Ruce můžete položit na kolena, tu s kamínkem dlaněmi vzhůru, tu druhou klidně taky tak, jazyk nemusíte nijak řešit, spojení energetického okruhu přiložením na horní patro klidně ponechte jen na jogínech.

Jak poznat, která ruka je příjmová? Kdo není moc sklerotický, ví, že o tom již byla na webu řeč, hledejte . Dobrá, pomohu Vám, zkuste třeba stránku Bílinská koule na Geostezce.

Kdo si není jistý, že nějakou takovouto proceduru zvládne, dejte si kamínek jednoduše do kapsy, nebo pod polštář a máte to vyřešeno.


Ještě bych rád zmínil náramky z pravých kamínků: z kuliček, ale třeba i jen z ohlazených úlomků. Tím, že je máte na zápěstí (většinou ), tak se dotýkají přímo kůže a navíc v místech, kudy vedou mnohé meridiány, což jejich účinek ještě může zesilovat.

Fajnšmekři najdou i mnohá další možná využití: dát kamínek při koupeli do vody ve vaně, do masážních olejů, vtlačit do kelímku s masážním krémem či mastí, dělat s kamínky tzv. elixíry...

Při vnitřním užívání pozor, některé minerály jsou jedovaté, obsahují třeba arzén, takže hrozí nebezpečí nevolnosti, průjmu, ale i problémy vážnější.

Pokud přikládáte minerály na čakry, začněte od nohou, cirkusáci a artisté mohou začít i od hlavy .

Položte dva černé kameny k chodidlům coby uzemnění (onyx), pak postupně nahoru kámen červený (jaspis, hematit), oranžový (sardnyx, karneol), žlutý (tygří oko, jaspis, jantar), růžový (růženín, kunzit) či zelený (avanturín, jaspis), bledě modrý (chalcedon), tmavě modrý (lapis lazuli, sodalit) a nad hlavu fialový (ametyst). Kameny v závorkách jsou pouze příklady.

Vždy prý nejdříve minerál aktivující, pak harmonizující. K tomu už dostupná česká literatura existuje.

Začátečníkům ale radím, aby zpočátku svoje experimenty moc nepřeháněli a raději používali jeden kámen, aby mohli sledovat a vyhodnocovat, co to s nimi dělá.

Pokud se dostaví nějaké nepříjemné pocity, např. závratě, přestaňte, případně zvolte jiný minerál, s jemnějším, nebo pro Vás vhodnějším vyzařováním. Případně vyzkoušejte také druhou ruku, protože se také říká, že minerál v jedné ruce ovlivňuje psychiku a city, ve druhé ruce zase fyzickou sílu a dodávky energie.

Pokud budou problémy přetrvávat, budete muset zvolit jinou formu harmonizování, nebo léčení, nebo s těmito experimenty budete muset úplně přestat...

Energii z konkrétních kamínků je možné přijímat i na dálku: napojením se na jejich energii, nebo použít vizualizaci, ti pokročilejší také ocení meditaci, třeba na krystal ametystu.

Pro vyložené experty připomínám, že pracovat se dá i jen s představou minerálu.


Rozcestník témat a oblastí.


Informace

Nabídka služeb

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.