Energie minerálů a "kamenů"

Web netradiční, ale seriózní

F) Energetická očista minerálů a kamenů

Rozcestník témat a oblastí.

Minerály se sice nemusejí krmit, ani "venčit", ale starat se o ně musíte také, protože mají tu vlastnost, že do sebe vstřebávají všelijaké "energie" a informace ze svého okolí a pokud nebudou "energeticky čištěny", mohou to ze sebe, za jistých podmínek, opět vyzařovat.

To je snad to nejhorší, co od nich ale můžete očekávat, spíše nastávají estetické změny, případně v nich mohou vnitřním pnutím vznikat praskliny. Pokud se dočtete, že minerály mohou nahromaděním negativních energií také puknout, nečekejte žádný ohňostroj odlétajících úlomků, ale prostě v něm vznikne puklina.

Jak lehce do sebe různé energie přijímají, tak lehce jdou naštěstí i dostat z nich ven, jen je nesmíte právě nechat překonat určitou hranici, protože potom pro harmonizující a léčebné účely již nebudou moc (nebo vůbec), vhodné.

Energeticky by se měl očistit každý minerál, kámen, ale i šperk, který po někom zdědíte, který si koupíte, ukradnete (no fuj!), nebo jinak získáte...

Každý kámen do sebe natáhne opravdu kde co a většinou to nic dobrého a pozitivního není: od starostí a problémů u hledače někde v Africe, až po nevraživost, nepoctivost a další negativní stavy při jeho transportu, u překupníků i při zpracování.

Minerál, osobně nalezený v přírodě, také zasluhuje určitou péči: nevíte, zda pod ním např. nebyla geopatogení zóna, což je místo, kde je zvýšené negativní zemní vyzařování.

Já bych doporučoval si ho raději také energeticky očistit a potom i také dobít, protože pokud je přesycen negativní energií, žádnou pozitivní do sebe již nevstřebá ani sebedelším povalováním na sluníčku...

Existují také opačné případy: kamínek může ležet na místě, kde je zóna pozitivního vyzařování, což může být případ růženínu z jihočeského Písku, který jsem získal na burze. Pochází z tamního lomu "U obrázku".

Nechci ten kamínek nijak urazit, tak decentně prozrazuji, že nepatří mezi adepty na významnější umístění v soutěži krásy, ale zato vyzařuje energii takovou, že by mu ji mohl závidět jeho mnohem krásnější bratránek z Brazílie, nebo Madagaskaru.

A co má být? No, "U obrázku" se lom jmenuje podle obrázku světce, který tu prý kdysi byl umístěný a jak známo, takovéto svaté obrázky se dříve dávaly do míst zvýšeného pozitivně působícího zemního vyzařování. Více nevím, osobně to tam neznám, kdo ví více, může mi to napsat, poslat fotku naleziště apod.

Každopádně musím říci, že kam se na něj s energií hrabe Bílinská koule.

Tohle by možná mohl být pro některé z Vás jakýsi "důkaz", že na čistotě, či průzračnosti kamínku vůbec nezáleží. Na mořské pláži mohou ležet tisíce oblázků, ale vyzařovat hodně energie může jen pár z nich. Je samozřejmě dobré poznat, které to jsou, sami, ale tu energii vnímá jen pár procent obyvatelstva...

Pro minerál neznámého osudu je proto vždy doporučována "velká očista", pro jednou již takto očištěný minerál pak již většinou stačí "malá očista".

Podle způsobu a stupně jeho použití a využití, případně podle intenzity negace ve Vašem okolí, či v závislosti na velikosti problémů ve Vašem zdravotním stavu, se ta "malá" ale může provádět klidně každý den, nebo obden, případně cca týdně.

Déle bych s tím raději nečekal. A jednou za čas potřebuje kamínek jít na "velkou". Myšleno velkou očistu .

Občas doporučovaná rada, očistit a nabít kamínek před každým (nebo po každém) použití, má tedy, podle mého, smysl, je to ale náročné na čas, takže pozor při tom na myšlenky, nesmí Vás to znervózňovat, ani otravovat, veškeré Vaše pocity ten kamínek ovlivňují.

Ti, co energie vidí, popisují, že kamínek k lidem vyzařuje paprsky energie tak, jako by k nim vztahoval ručičky, nebo tykadélka a napojuje se na Vás... Jak romantické a dojemné! Však já kamínkům také říkám ty kluku ušatá

"Malá očista" se má provádět také v případě, že se Vašeho kamínku třeba i jen letmo někdo dotkne. Pokud Váš kamínek někdo jiný vezme dokonce do ruky, je dobré ho pak pořádně "opucovat". Ten kamínek .

Jste-li obklopeni stresem, nenávistí, nepřátelstvím, nevraživostí, hádkami apod., jakož i v době nemoci, čistěte, gruntujte a pucujte jako zběsilí...

Způsoby energetického čištění "kamenů"

Na způsobu nezáleží, důležitý je záměr, nejlépe formulovaný jako prosba a nějakou tu "omáčku", která z toho vytvoří konkrétní magický rituál, si podle svých představ a možností vytvořte na míru sami.

Co lze použít pro energetické čištění "kamenů"

 • Proudící voda (nejlépe přírodní)
 • Sůl, slaná voda
 • Drúza krystalů
 • Blízkost některých "speciálních" kamínků
 • Dým ze sušených bylin (např. šalvěj)
 • Dým z vonných tyček (prodávají se i přímo jako očistné)
 • Oheň (svíčka)
 • Zvuk (zvonů, zvonků, tibetských mís)
 • Zpěv (třeba ten můj )
 • Odříkávání tzv. manter
 • Mentální očista - viz detaily níže
 • Vizualizace
 • Věřící lidé mají doma jistě nějaký křížek
 • Různé magické obřady
 • apod.

Výhoda některých technik je v tom, že lze "očistit" více kamenů najednou a relativně rychle, jiné jsou zdlouhavější, ale zase účinnější... Záleží na spoustě okolnostech, ale vždy je lepší "nějak" a "něco" dělat, než nedělat nic. Dovolím si ocitovat jedno anglické přísloví: na kutálejícím se kameni neroste mech.

Teoreticky lze čistit kameny i přikládáním ke kočce (čtyřnohé ), protože ta má lidem škodlivé energie naopak ráda, a je tedy teoretický předpoklad, že si je z toho kamínku do sebe "nasaje".

Stejně tak je samozřejmě použitelný i kocour , klidně jen ten sousedův, no co, když už k Vám leze na zahradu a dělá "čichově atraktivní bobky", tak ať je zase k něčemu trošku užitečný...

Drúza krystalů se očišťuje jako celek (ne její jednotlivé krystaly).

Speciální "kámen" je drúza fialových ametystů, ta prý má samočistící schopnost a je i schopná transformovat nižší vibrace energie na vyšší a předávat je na jiné krystaly, či organizmy.

Mentální očista minerálů a "kamenů"

Energie se nedá zničit, lze ji pouze transformovat na jinou formu. Zvládne to naprostý laik a samouk? Je to sice neuvěřitelné, ale to dokáže úplně každý, kdo má funkční mozek , protože k tomu stačí pouhá myšlenka.

Jak to tedy takový mentalista samouk konkrétně může dělat?

Mentální očista se dá např. provádět následovně: kámen uchopte do dlaně levé ruky a představujte si, jak negativní informace a energie v něm nashromážděné proudí skrze levou ruku, tělo a chodidla do žhavého nitra Země, kde se ohromným žárem přetvářejí na energii tepelnou.

... a současně se jakoby přiklopí "kloboučkem" z dlaně pravé ruky a představujte si, jak se do kamene stahuje skrze hlavu a pravou paži z vesmíru ryzí a čistá energie a doplňuje místo, vytvořené "odsáním" té energie nežádoucí. K tomu je možné si např. i přát, aby se u kamene obnovily jeho harmonizující, léčebné a ochranné vlastnosti.

Doporučuje se při tom sedět s rovnou páteří, nekřížit nijak nohy. Oba procesy se odehrávají současně a stačí pár vteřin a máte očištěno a nabito (pokud to provádíte denně), při týdenních intervalech to trvá cca 5 až 10 vteřin, při měsíčních intervalech "očisty" to může trvat i několik minut...

Jak poznáte, že už to je hotové? Zkuste sledovat reakci těla při opakovaných pokusech a třeba podle zvláštního pocitu v páteři, v oblasti srdeční čakry, poznáte, že je minerál "očištěn" a "nabit", či "vyladěn". Lze ale i reagovat třeba cukáním levého ucha, pravého zápěstí... To je individuální.

Pro jedince, kteří tu energii nevnímají, to je mnohem složitější, proto uvádím i ty orientační intervaly, získané na základě mých vlastních pokusů - u Vás to tedy může být úplně jinak.

Mentální očista kamenů má tu výhodu, že v "jednom vrzu" je možné zvládnout jak očistu, tak nabití, či naladění... U dalších technik je většinou nutné také ještě následnně provést ono nabíjení (ladění, programování) kamene.


Rozcestník témat a oblastí.


Na začátek této stránky


Informace

Nabídka služeb

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.